Basisschool Vrije School Zaanstreek is de vrijeschool van Zaandam en omstreken

Basisschool Vrije School Zaanstreek is de vrijeschool van Zaandam en omstreken

Het mooiste
speelgoed is je
eigen fantasie.

Gepubliceerd op: 26-01-2026Nieuw

Nieuwsbrief 10 25-26

Agenda

  • 26 t/m 30 januari: Laatste toetsweek klas 1-5
  • 28 januari: Toneelstuk klas 2
  • 2 februari: Lichtjesfeest kleuterklassen
  • 3 en 4 februari: Doorstroomtoets klas 6
  • 11 februari: Studiedag - leerlingen vrij
  • 20 februari: Verkleedfeest klas 1-6,
    kabouterfeest kleuterklassen
  • 21 februari t/m 1 maart: Voorjaarsvakantie
  • 2 maart: Studiedag - leerlingen vrij
  • 4 maart: Luizencontrole
  • 9 t/m 20 maart: Oudergesprekken
  • 20 maart: Kleuteruitje naar Clara kip
  • 25 maart: Algemene ouderavond kleuterklassen
  • 27 maart: Palmpasen

Weekspreuk

26 – 30 januari

In diepten van de winter

verwarmt het ware geestelijk zijn;

Het geeft de wereld-schijn

door hartekrachten bestaansmacht;

de wereldkou weerstaat steeds sterker

het zielevuur in ’t mensen innerlijk.

De warmte die de geest in het diepste van de winter

ontwikkelt, trotseert de uiterlijke kou en geeft onze

hartekrachten aan de wereld om ons heen.

Beste ouders,

Deze week een treffende spreuk met haar beschrijving van de winter, waarin we de wereld met de kracht en warmte uit ons eigen hart kunnen laten schijnen. Die energie was vorige week zaterdag al goed te voelen, toen er maar liefst negen ouders, hun kinderen, Elske-Fleur en ikzelf -met hulp van mijn handige echtgenoot- de handen uit de mouwen hebben gestoken. Onder een stralende winterzon zijn beide pleinen van jonge boompjes voorzien en het bestaande groen gesnoeid. Het was een ouderwets gezellige ochtend, waar ook ruim de tijd is genomen voor het koffie-, thee-, appeltaartmoment. In de dagen daarna heeft een tuinbedrijfje de boompjes voorzien van steunpalen en het plein weer bedekt met verse houtsnippers. Klas 5 zal in het kader van de plantkundeperiode zorg dragen voor het water geven, zodat de boel vanaf nu lekker kan gaan groeien en het plein verder zal vergroenen.

Veilig parkeren en op tijd op school!

In deze nieuwsbrief wil ik de twee volgende uitdagingen nogmaals serieus bij jullie onder de aandacht brengen:

1) Parkeer veilig in de daarvoor bedoelde parkeervakken!

2) Zorg dat je kind om 8.20 uur op het plein aanwezig is!

Voor beide verzoeken kan ik weer een heel betoog houden van het nut en de noodzaak. Maar dan val ik in een vervelende herhaling. Ik reken op jullie medewerking!


Juf Linsey terug van ouderschapsverlof, juf Tjarda neemt afscheid.

Woensdag 4 februari maakt juf Linsey haar rentree in klas 2 na een ruim half jaar afwezig te zijn geweest vanwege de geboorte van haar dochter Maud.

Met de terugkomst van juf Linsey, eindigen de invalwerkzaamheden van juf Tjarda. Tjarda start per februari bij Vrijeschool ‘Rudolf Steiner’ in Alkmaar; een locatie, die vanuit haar nieuwe woonplaats Groenveld ook eenvoudiger te bereizen is. We zijn juf Tjarda enorm dankbaar hoe ze zich bijna twee jaar lang voor onze school heeft ingezet en wensen haar veel geluk met haar nieuwe klas.


Tot zover,

Hartelijke groet,

Inger Andersson (directeur VSZ)

Tuinwerkdag 17 januari
Klas 2 heeft deze mooie transparanten gemaakt van de Driekoningen. Ze hebben in de klas toneelperiode waarin ze aankomende woensdag de uitvoering van het Driekoningenspel laten zien.

Prikbord

  • Op 20 november was de eerste avond over temperamenten op de Waterlandschool in Purmerend en bij deze kondigen wij de vervolgavond aan op 5 februari. Klik hier voor de uitnodiging.
    Voor iedereen die deelnam aan de eerste avond is dit bericht in het bijzonder een uitnodiging voor deze tweede bijeenkomst. Deze avond is ook goed te volgen zonder deelname aan de eerste avond.
  • Zie hiernaast de flyer voor de workshop sokken breien! In maart zal er nog een basisvaardigheden breien workshop starten. Klik hier voor die flyer.