Nieuwsbrief 1 25-26

Agenda
- Voorlopig adviesgesprekken klas 6
- 4 september: Ouderavond klassen 1 en 2
- 9 september: Ouderavond klas 3
- 15 september: Schoolfotograaf (zie rooster)
- 17 september: Schoolfotograaf broertjes en zusjes
- 17 september: Ouderavond kleuterklassen
- 18 september: Schoolfotograaf (zie rooster)
- 26 september: St. Michaëlsfeest en oogstfeest kleuters
Weekspreuk
Het licht uit wereldwijdten
leeft in het innerlijk krachtig voort:
het wordt tot zielenlicht
en straalt zijn licht in de diepten van de geest,
om vruchten voort te brengen,
die het mensen-zelf vanuit het wereld-zelf
in de loop der tijd tot rijping brengen.
Het licht van de wereld leeft in mij verder
als licht van de ziel , waaraan ik diepere inzichten ontwikkel,
omtrent mijzelf als deel van het geheel..
Dag ouders,
De kop is eraf, de vakantie ineens heel ver weg, maar volgens mij kunnen we voldaan terugkijken op een goede startweek. Het was wederom een ontroerend welkom van onze nieuwe eerste klas; Juf Jojanneke die vol kracht haar verhaal vertelde en bij het slot ook de oudergroep nog even meenam in haar boodschap om onze kinderen tot bloeiende zonnebloemen te laten ontluiken. Even later in de klassen vielen de opgetogen blikken van de oudere kinderen me op; gretig naar weer een nieuw schooljaar, maar vooral ook naar elkaar. De start in de kleuterbouw op dinsdag was net zo bijzonder, hoe die kleine hummels op de eerste ochtend na een lange zomer weer afscheid moesten nemen van hun ouders, maar vol vertrouwen de hand van hun juf aanpakten. Zelfs de enkele traan was snel verdwenen toen eenmaal de liedjes en versjes in de kring van start gingen. Ook daar gretige kinderen die vol enthousiasme hun spel hervatten alsof ze nooit waren weg geweest.
Deze vliegende start belooft wat mij betreft veel moois voor de rest van het jaar.
Voorlopige adviesgesprekken
Aanstaande dinsdag staan de voorlopige-adviesgesprekken voor het voortgezet onderwijs op de agenda. De kinderen van klas 6 krijgen dan samen met hun ouders te horen naar welk type vervolgonderwijs ze zouden kunnen uitstromen. Voor de kerstvakantie volgt dan het definitieve schooladvies, waarmee de kinderen gericht kunnen rondkijken op de verschillende open dagen.
Ouderavonden klas 1&2&3
Op donderdagavond 4 september hebben klas 1&2 hun eerste ouderavond. Op dinsdagavond 9 september volgt klas 3. De overige klassen zijn op een later moment in september of begin oktober ingepland. Ik adviseer jullie om tijd vrij te maken voor deze waardevolle avonden. Naast alle inhoudelijke en praktische informatie is het ook een moment van verbinding met zowel de mede-ouders als de leerkrachten.
Op tijd op school
Allereerst wil ik mijn waardering uitspreken voor het unanieme medewerking aan de gewijzigde startijd. Ook al gaat het maar om 5 minuten, om met antroposofische bewoordingen te spreken: verandering van gewoonte grijpt in in het etherlichaam. Ook wij merkten als team dat we ons gezamenlijk ochtendritueel erop aan moesten passen en de koppen koffie in de gootsteen belandden omdat we de kinderen al van buiten moesten ophalen. Dat gezegd hebbende, wil ik jullie met klem verzoeken om ècht om 8.20 uur op het plein aanwezig te zijn. De eerste drie klassen starten buiten op het plein of in het park. We hebben de laatkomers de afgelopen week nog nagebracht, maar vanaf deze week gaan we streng zijn en zullen laatkomers aan de middentafel moeten wachten tot na de dagopening. Zoals ik al eerder aangaf: niets is storender dan kinderen die tijdens een gezamenlijke opmaat nog binnenkomen. Ook voor de kinderen zelf is het prettig om op tijd en ontspannen in gezamenlijkheid aan de dag te kunnen beginnen.
Tot zover,
Rest mij niets anders dan de intentie uit te spreken er samen weer een mooi schooljaar van te maken.
Hartelijke groet,
Inger Andersson

Voorstellen nieuwe intern begeleider
Zoals jullie weten zijn we dit schooljaar van start gegaan met onze nieuwe intern begeleider Jefthe Fronczek. Jefthe zal zich in onderstaand stukje wat uitgebreider voorstellen:
Beste ouders/ verzorgers,
Met een goed gevoel kijk ik terug op mijn eerste week als intern begeleider op de Vrije School Zaanstreek. Ik werd met open armen ontvangen waardoor ik mij direct thuis voelde.
Hiervoor heb ik diverse jaren als orthopedagoog gewerkt, met name in het basisonderwijs.
Ik heb in de vorm van een zwangerschapsvervanging reeds kennis kunnen maken met het werk als intern begeleider en ik vind het werkveld interessant, omdat ik mij zowel met de onderwijskwaliteit mag bezig houden én met de onderwijs- en ondersteuningsbehoefte van individuele leerlingen.
Het vrijeschoolonderwijs ken ik vanuit mijn eigen ervaring. Ik heb zowel op het basis- als voortgezet onderwijs op de vrije school gezeten en de eerste week kwamen vele herinneringen boven.
Samen met Marleen woon ik in Sint Pancras waar ik geniet van de natuur die in de buurt is, zoals het bos en de duinen om onder andere te kunnen mountainbiken.
Met veel plezier en enthousiasme ga ik mijn tweede week in.
Hartelijke groet,
Jefthe Fronczek



Wat kunnen we trots zijn op de 1e klassers!
Na de liefdevolle overdracht door hun kleuterjuffen heb ik de 26 eersteklassers bij de hand mogen nemen en welkom geheten in hun nieuwe lokaal. Dat was best spannend, alles was nieuw voor ze. Een tafel om aan te zitten, met 2 laatjes erin waar al iets in was gestopt door "de muis die juf tijdens de zomervakantie al het een en ander influisterde over de kinderen". Het is ook een uitdaging om op een stoel te zitten en stil te zijn wanneer juf praat en "stille vingers" te gebruiken wanneer je een vraag wilt stellen aan juf. Het vraagt oefening en geduld.
Gelukkig is er naast al dat nieuws ook veel vertrouwds om de kinderen heen: in de eerste plaats kennen ze elkaar al vanuit de poortklas, dat is gezellig. Ook is er naast het leren van de eerste letters en getallen volop ruimte voor spel en beweging, zowel in de klas als buiten op het schoolplein dat nog volop verkend kan worden!
We hebben een fijne eerste week gehad met elkaar en ik heb zin in de nieuwe week die voor ons ligt.
Juf Jojanneke

Gevonden voorwerpen
Afgelopen woensdag hebben we alle gevonden voorwerpen die deze zomer op school zijn blijven liggen uitgestald op het grote plein. Mocht je nog niet gekeken hebben, de kist is nog erg vol helaas! Komende week is er nog tijd om kleding/spullen die je kwijt bent op te halen, daarna breng ik alles weg.
Nieuwe biebouders gezocht!
Elke ochtend van 8.25 tot 9 uur wordt onze bibliotheek gerund door steeds twee andere enthousiaste ouders. Onder hun begeleiding mogen de kinderen hun leesboek omruilen. We zijn ontzettend blij met deze ouderhulp. Helaas is de bezetting door het afzwaaien van de schoolverlaters, een verhuizing en nieuwe banen enigszins uitgedund. We zijn dus op zoek naar nieuwe ‘biebouders’. Lijkt het je leuk om eens per week of eens per twee weken deze taak op je te nemen, meld je bij juf Elske-Fleur (administratie).
Nieuwe ouders voor prikken op maandagochtend gezocht!
Elke maandagochtend is er een klein clubje fanatieke ouders die helpt het plein en de parkeerplaats schoon te maken. Na de zomervakantie is ook dit groepje uitgedund en ze zouden het fijn vinden als er nog wat ouders op maandagochtend een half uurtje mee willen helpen. Er wordt ook thee/koffie verzorgd. Marieke (Tjerk - klas 4), Maarten (Jasmijn - klas 5) en Floris (Trixie en Maite - kleuters en klas 2) doen dit onder andere. Je mag je aansluiten bij een van hen op maandagochtend of je even bij de administratie melden.
Maandag 15 september | Donderdag 18 september | |
8:45 - 9:45 uur | kleuterklas 3 | kleuterklas 1 |
9:45 - 10:45 uur | klas 1 | kleuterklas 2 |
11:10 - 12:10 uur | klas 4 | klas 6 |
12:30 - 13:30 uur | klas 3 | klas 2 |
13:30 - 14:30 uur | klas 5 |
Bij goed weer worden alle foto's buiten gemaakt. Mocht het regenen dan worden de portretfoto's binnen gemaakt en is er nog een mogelijkheid dat de fotograaf alle klassenfoto's op woensdagochtend buiten maakt.
Klik hier om naar Padlet te gaan om in te schrijven voor de broertjes/zusjes-foto.
De fotograaf werkt met tijdslots van 5 minuten en wij verzoeken u om op tijd aanwezig te zijn.
Prikbord
- Doe mee met de Zaanse Clothing Loop voor kinderen maat 110-176. Dit is een leuk en duurzaam initiatief om kleding met elkaar te ruilen. Je ontvangt als je aan de beurt bent een tas met kinderkleding. Daar mag je uithalen en instoppen wat je wilt en weer doorgeven aan de volgende. Interesse? Meld je dan aan via de volgende link.

- Op 14 september zijn jullie tussen 10:30 en 11:30 welkom om mee te doen met de Vossenjacht in de Prins Hendrikbuurt. De Vossenjacht is een speurtocht waarbij je het eindpunt moet vinden door te zoeken naar 'vossen'. Dit zijn verklede typen die je moet vinden aan de hand van cryptische aanwijzingen. De aanwijzingen worden uiteraard afgestemd op leeftijd. De speurtocht is gratis en je hoeft je niet aan te melden. We zijn nog op zoek naar vossen. Vind jij het ook leuk om je te verkleden en een kinderhart te verblijden? Meld je dan aan via prinshendrikbuurtzaandam@gmail.com. Klik hier voor meer informatie.

Opvang bij Clementine gastouder voor kinderen van 0-4 jaar.
Zoek je liefdevolle, ervaren, antroposofische opvang voor je kind die aansluit op de Vrije School? Er zijn nog een aantal plaatsen beschikbaar. Neem vrijblijvend contact op via www.clementineluder.nl .
Wij kijken er naar uit om jullie te mogen ontvangen!
Hartelijke groet, Clementine en familie.